Rady a doporučení

Co můžete udělat pro posílení vaší imunity


Základem zdraví je silný imunitní systém. Je vhodné zařadit do jídelníčku všechny posilující, zdravé potraviny jako kysané zelí, cibuli, česnek, zázvor, kurkumu, ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, luštěniny, ořechy, semínka, naklíčená semínka. Je důležité vynechat z jídelníčku alkohol, cukr, kávu, bílou mouku, kravské mléčné výrobky, rafinovanou sůl, konzervované potraviny aj. - mrtvé potraviny.

Základem je výživná, chutná snídaně s vysokým podílem vlákniny - obilné kaše, zeleninové polévky, celozrnný chléb, zdravé zákusky ze sušeného ovoce a ořechů.

Je nutné pravidelně pít !!! Nejlépe vlažnou přefiltrovanou čistou vodu, nebo s čerstvě vymačkaným grepem, citrónem, limetkou. Hlavně nic chemického, barveného a sladkého. Samozřejmě bylinkové čaje na průdušky a plíce, rakytník, šípek aj.

Imunitu podporujte kvalitními potravinovými doplňky, zejména  C, D, Zn, Se, Spirulina, Betaglukan, Kozí kolostrum, Imunogesin, aj.

Je nutné také podpořit psychiku,  mnozí léčitelé doporučují vyšší dávky hořčíku, vit. B, Psychoregen. V současné době se ukazují velmi slibné výsledky s produkty, které obsahují Šafrán setý. V našem obchůdku najdete s touto bylinou několik produktů.

Houby ve vysoké kvalitě máme téměř všechny - Cordyceps, Reishi, Coriolus, Maitaké aj.  Také nabízíme čistou formu betaglukanu pro dospělé i děti. 

Tinktury - Virustop, Grepofit, Bakterostop, aj.

Velmi důležité je, ve svém prostoru používat kvalitní éterické oleje v aroma lampě, nebo lépe v aromadifuséru. Další možností je naředěné éterické oleje v rostlinném oleji použít na masáž v oblasti hrudníku, krku a plosek nohou. 

Camphora je homeopaticum důležité v době, kdy potřebujeme posilovat imunitní systém.

Lék CAMPHORA navrhl jako léčebný prostředek COVID-19 populární indický homeopatický lékař, Dr. Rajan Sankaran, kterého požádal o radu iránský lékař, mající v péči diagnostikované pacienty COVID-19 v Íránu. Ti, kteří dostali tento lék, se zotavili mnohem rychleji z vyčerpání a zhroucení, než se očekávalo. Někteří se do týdne mohli vrátit do práce.

S jeho názorem se ztotožňuje MUDr. Alexandr Fesik, lékař homeopat a zakladatel Akademie klasické homeopatie a doporučuje jej:
- při celkové vyčerpanosti vedoucí až ke kolaptoidním stavům
- při oslabeném dýchání
- při horečkách s pocitem, že je vše ledové, včetně vdechovaného vzduchu
- při pocitu ledových končetin
- při oslabeném hlasu

Doporučené dávkování:
preventivně užívejte dávku: 2tbl.-0-2tbl.
při akutních stavech: 1 tbl./1 hodinu



Zábaly a obklady

Tyto informace jsou převzaty od  Barbary O´ Neill, z jejích přednášek.

CIBULE – při bolesti ucha napaříme neoloupanou cibuli, až bude měkká. Můžeme ji také upéct. Když je horká, tak ji napříč překrojíme – vidíme kruhy. Vymáčkneme z cibule na lžíci trochu šťávy a vlijeme do ucha teplou – ne horkou! Pak ji zabalíme do ručníku a přiložíme na ucho – řezem. Dítě může takto spát na teplém obkladu. Vyměnit se musí po vychladnutí. Teplý obklad můžeme udržet tím, že přes něj dáme igelit a teplou čepici nebo čelenku. Důležité je udržet obklad teplý. Někdo ho bude muset několikrát opakovat i několik dní, někomu stačí udělat obklad jednou.

Takto upravená teplá cibule funguje i na různé kožní vředy.

Při nachlazení u dětí i dospělých, dáme nakrájenou syrovou cibuli na talířek a umístíme ji poblíž hlavy nemocného.

Nakrájená cibule stahuje i různé pachy z lednice nebo při různých nátěrech v místnosti. Stačí dát nakrájenou cibuli na talířek a umístnit do prostoru, kde jsou škodlivé výpary. Cibule vše pohlcuje, proto nikdy nebalte půlku cibule do potravinářské fólie. Cibuli vždy rozkrojte i se slupkou, a pokud půlka zbyde, dejte ji do skleničky s víčkem a při dalším jídle ji použijte. Pokud byste si ji chtěli nechat do druhého dne, tak ji nakrájejte a dejte do mrazáku.

Obklad ze syrové cibule – je vhodný při kašli, zánětu průdušek, zápalu plic, zahlenění. Cibuli nakrájíme na tenké plátky, rovnoměrně ji rozprostřeme na látce a zabalíme. Na tělo se přikládá stranou, kde je jedna vrstva látky. Přebalíme igelitem a ještě můžeme obalit ručníkem a dáme větší tílko a přiléhavou vlněnou mikinu. Obklad takto můžeme nechat několik hodin, ale ne přes noc. Tento obklad se nesmí nikdy použít dvakrát! Pak ho vyhodíme, nebo látku pořádně vypereme. Toto funguje výborně u dětí, ale i u dospělých.

Stejně se připraví obklad na krk. Přes obklad dáme opět igelit a šátek. Můžeme ho nechat působit více jak hodinu.

Někdy je kůže po obkladu podrážděná, proto je nutné pokožku omýt a namazat nějakým olejem nebo jemným krémem. Tento zábal na krk můžeme střídat se zapařovacím zábalem.

Zapařovací zábal – namočíme delší pruh látky, aby nám omotal celý krk. Voda je studená. Na látku přiložíme igelit, suchou látku a ovážeme šátkem nebo šálou. Necháme působit třeba hodinu a pak opět vyměníme.

Cibulový sirup – cibuli nakrájíme na malé kousky a prokládáme ji medem. Takto ji necháme 24 hodin stát v lednici. Pak to přecedíme. Můžeme dávat dětem ½ kávové lžičky víckrát denně, dospělým pak dáváme po 1 čaj. lž. Toto zabírá i na černý kašel, ten většinou trvá 100 dní. Pokud ovšem přidáme čínskou medicínu, zabere to rychleji.

ČESNEK silné antibiotikum

Antibiotický sendvič – vhodné na různá nachlazení, kašle, rýmy, virózy. Na plátek celozrnného chleba nakapeme olivový olej s rozdrceným česnekem, avokádo a rajče. Lze dát 3x denně. Léčebná dávka česneku je cca 4 syrové stroužky na den. Pokud bychom chtěli pomoci malým dětem, tak nakrájíme česnek na velmi tenké plátky a rozložit na pláténko, přeložíme. Přikládáme na chodidlo, vždy přes vrstvu látky, můžeme ještě nožičky namazat olejem. Dáme ponožky. Můžeme nechat několik hodin. Pak nožičky omýt. Pozor, pokud se česnek nedá přes látku, udělá puchýře! Toto je velmi starý lék na černý kašel.

Chřipková bomba – 1 stroužek drceného česneku, asi 1/8 kávové lžičky jemně nakrájeného zázvoru, lžičku medu, šťáva z jednoho citronu, lze přidat malinko kajenského pepře, kapka čajovníkového oleje nebo Eukalyptu a přidáme asi 1/3 horké vody. Tento lektvar funguje na zápal plic, záněty průdušek, záněty dutin apod., pít po doušcích.

ZELÍ – na oteklá prsa pro matky při kojení, dáme naklepaný nebo napařený list zelí do podprsenky. Takto také funguje na otoky kolen a kotníků. List zelí se na okamžik ponoří do vroucí vody nebo se naklepe paličkou na maso, pak se přiloží, přes něj látku a obinadlo. Lze ho použít jako protizánětlivý prostředek na různé záněty tkání.

ZÁZVOR – nejlepší na záněty kloubů a nevolnosti při cestování, mořské nemoci, zažívacích potížích. Čaj – 1 káv.lž. nastrouhat do litru vroucí vody, nechat 10 minut stát a scedit. Můžeme přidat med a citrón.

Obklad - nastrouhaný zázvor se může použít na bolavá záda, artritidu, záněty kloubů. Zázvor rozetřeme na látku, přehneme a pak ještě jednou. Dáme na oteklý kloub a přes něj igelit, suchou látku, obinadlo. Můžeme mít pocit silného pálení, ale většinou se to dá překonat, kloubu se velmi uleví. Obklad na oblasti bederní nebo křížové páteře uleví mnohdy do pár minut. Lze opakovat několik dní za sebou. Dokáže rozptýlit i tekutinu kolem kloubu. Podrážděnou kůži potírejte olejem nebo jemným krémem. Obklad neopakujte na podrážděnou kůži.

BRAMBORA – nejznámější a nejúčinnější obklad na všechny záněty tkání. Nateklý, vyvrknutý kotník, na jakoukoliv část těla, která je oteklá. Na zarostlý nehet, oteklé oči, záněty spojivek. Můžeme přikládat na citlivé části těla, jde o jemný obklad.

Obklad – nastrouháme bramboru na jemno, rozetřeme na pláténko, přeložíme, aby brambora nevytekla, přiložíme a nemocné místo.

Uvařená horká brambora se rozmáčkne a přiloží na průdušky, (přes nějakou látku) pokud se nedá odkašlat.

STŘÍDAVÉ KOUPELE – 3 minuty horká koupel, ½ minuty studená koupel. Opakujeme nejméně 3x. Na začátku dáváme teplou vodu a postupně přidáváme více a více teplou. Výborně funguje na různé úrazy, bolesti, otoky, nehojící se rány.

Máme dvě umyvadla, do jednoho přilíváme horkou vodu a ve druhém máme studenou vodu s ledem. Na bolavé místo přiložíme co nejvíce teplý obklad – pozor, nespálit! Po 3 minutách dáme co nejvíce studený obklad na ½ minuty. Takto to střídáme, než se člověku uleví, minimálně 3x.

AKTIVOVANÉ UHLÍ ČÁRKL – dřevěné uhlí může být použito vnitřně i vnějšně. Při vnitřním použití funguje jako neutralizátor jedu, při průjmech, nevolnosti a různých infekcích, detoxikuje. Jako obklad se používá na všechny druhy otrav – hadí kousnutí, hmyzí kousnutí, včelí či vosí bodnutí, klíšťata, pijavice.

Obklad – Čárkl se spojí s mletým lněným semínkem nebo psyliem. Ve spojení s lněným semínkem působí protizánětlivě na klouby.

RICINOVÝ OLEJ – je velmi hustý a dokáže proniknout hluboko do tkání. Nepoužívá se vnitřně nebo jen výjimečně. Kamkoliv se dostane, dokáže rozpustit hrudky, boule, srůsty. Olej neublíží kosti, ale umí rozbít kostní výrůstky (vápníkové nánosy). Samozřejmě, že u pevných výrůstků, které máme delší dobu, to bude také trvat déle, než se rozpustí. Mnohdy několik týdnů i měsíců. Je třeba trpělivosti.

Obklad – několikrát složenou látku, na ni nalijeme ricinový olej a rozetřeme, necháme ho chvíli vsáknout. Pak přiložíme na místo, které léčíme a zakryjeme silnějším igelitem a tam kde je to možné i termoforem. Břicho, podbřišek – zácpa, syndrom dráždivého tračníku, myomy, cysty. Na žlučníkové kameny na oblast pod pravým žebrem, na oblast ledvin při ledvinových kamenech. Při infekcích dýchacích cest na hrudník. Můžeme ho také přikládat na místa, kde jsou na různé nádory, včetně hlavy. Ideálně přikládáme na 5 hodin, 5 dní v týdnu.

KAJENSKÝ PEPŘ – bylina, která umí rozproudit krev. Může se užívatvnitřně i vnějšně. Začínáme 1/3 kávové lžičky, můžeme až ½ lž. Kajenský pepř ředí krev, v tomto případě se bere 3x1/2 káv.lž. Údajně má schopnost obnovit srdeční sval. Dá se použít i v případě nízké hladiny kyseliny chlorovodíkové. Pokud se používá společně s jinými bylinami tak zesílí jejich účinky. Může se použít u problémů s trávením. Může se sypat do rány na zastavení krve. Při zábalu umí přivést krev do určité oblasti, např. u diabetiků při necitlivosti nohou. Na spodní část chodidel se dá obklad. Papírovou utěrku velikosti chodidla dáme na potravinovou fólii. Utěrku pokapeme trochu olivového oleje, rozetřeme ho a posypeme asi ½ káv. lž. Kajenským pepřem. Dáme na chodidlo a zabalíme potravinovou fólií. Stejně tak na druhou nohu. Většina lidí ucítí teplo až ráno, v případě necitlivých nohou to může trvat několik dní. Střídavé koupele neděláme lidem, kteří nemají cit v nohou, ale uděláme tento obklad. U těchto lidí je důležité dělat denně i 5 min. masáže nohou a chodidel. Tento zábal je vynikající i pro ženy, které trpí na studené nohy. Také funguje v případě, že na nás "leze" nějaká viróza. Po sundání obkladu si nohy vždy omyjte vodou. Další možností je použít tento obklad na sníženou funkci (hypofunkci) štítné žlázy. Při zvýšené funkci (hyperfunkci) střídáme ledové obklady po 10s se suchými, 10 minut.

PRÁŠEK Z KŮRY JILMU – zevně funguje jako pohlcovač. Zde ho můžeme smíchat s dřevěným uhlím 1 : 1, třeba při zánětu dýchacích cest, různých bodnutích. Při vnitřním použití ho smícháme s vodou, vznikne měkké želé. Pokud se takto použije vnitřně, pokryje celý trávicí trakt. Uklidní zanícený krk, jícen s vředy, i žaludek s vředy. Také výborně působí při Crohnově chorobě i při podrážděném tračníku. Zklidní trávení i u běžných průjmů. Když se prášek rozmíchá ve vodě, je důležité ho hned vypít, jinak hodně zhoustne.

ALOE VERA – každá domácnost by měla mít tuto rostlinku. Nejvíce léčivá je po 3 roce růstu. Tato rostlina obsahuje rostlinný stimulant, proto ji můžeme použít také vnitřně na zklidnění a léčení trávicího ústrojí. Crohnova nemoc, podráždění tračník i vředy se dají velmi dobře léčit. Je to proto, že buňky trávicí soustavy se obnovují každé 3 až 5 dní. Jediné co je třeba udělat, je přestat je dráždit. Nejdráždivější látky v naší stravě jsou – lepek, bílý cukr, kravské mléko. Takže na trávicí potíže můžeme dávat 3x denně po lžičce Jilmu a po nějakém čase dát Aloi. Na trhu je výborný gel z Aloe very a dalších bylin s názvem Vitestin. Každému funguje něco jiného, je třeba to vyzkoušet.

Aloe je vynikající na různé řezné rány, popáleniny. V tomto případě se rozřízne uprostřed a vnitřní stranou se přiloží na ránu a převáže se. Můžeme ji nechat 24 hod., hlavně u spálenin. Pak ji vyměníme.


OBKLADY A ZÁBALY , dle rad paní Kamenické a pana pátera Ferdy.

Povrchní záněty - ucho, prst, na hroty plic při začátku nachlazení, močový měchýř, vaječníky- syrová cibule na 2 hodiny zábal do gázy opakovat do úlevy 1x denně.
Syrovou cibuli - 200 g pokrájet, zabalit do gázy a přiložit na 2 hodiny. Možno přiložit na noc počítá se jako 2 hod.

Hluboké záněty - ledviny, zápal plic, záněty dělohy, močového měchýře s horečkami.
Teplá cibule- pokrájet 200 g dusit s 2 lžícemi vody asi 4 min. zabalit a přiložit na 2 hod.
Možno přidat 2 lžíce anýzu a 2 lžíce fenyklu- spolu dusit.
Tento obklad se používá na odkašlávání- přikládá se na prsní kost hodně teplý na 2 hod.

Mravenčení v rukou - pod lopatky zábal ze syrové cibule- 200 g cibule pokrájet a dát do gázy, přiložit na 2 hodiny po té- kostka tučného tvarohu nahřát a pak přiložit na 2 hod. opakovat ještě jednou.
Po zábalech 3 dny i více koupele: hrstka třezalky, dubových větviček, 5 lžic kmínu do 4 litrů vody, 10 min. vařit. 20 min. koupele 2-3 dny za sebou. Po koupeli natírat záda slivovicí.

Bolesti kolem páteře a kloubů - 4 velké brambory, nesmí být zelené a naklíčené.
4 lžíce strouhaného křenu, drť z brambor vymačkat, smíchat s křenem, dát do gázy, udělat placku. Přiložit na lopatky do středu na 30 minut. Pak pod lopatky a na kříž také na 30 minut. Před obkladem kůži namastit sádlem. Lze opakovat až kůže zbledne.

Mazání na páteř - 4 větvičky túje, 3 lžíce kmínu, 3 stroužky česneku dáme do 1,5 l vody vařit 10 minut. nechat vychladnout a scedit. Pak smíchat s 250 ml slivovice a denně natírat páteř a klouby. Esence vydrží 2 měsíce. Kůru možno opakovat.

Když začnou děti pokašlávat - kostku tvarohu, 4 stroužky česneku. Tvaroh napřed nahřát, pak smíchat s prolisovaným česnekem. Rozdělit na 3 díly, část dát na hroty plic a na čelo na 2 hod. Druhý den dát kostku tvarohu se 100 g syrové cibule a zase na hroty plic na 2 hod.

Jako prevence proti zápalu plic, když dítě trpí na opakované zápaly plic - 200 g syrové cibule nadrobno pokrájet, dusit 10 min. a přiložit na 2 hod. na hroty plic.

Když děti kašlou po půlnoci - pak se nejspíše jedná o zánět pohrudnice- na 2 kostky tvarohu se dá 200 g pokrájené cibule, 6 lžic nastrouhaného křenu, smíchat a rozdělit na hroty plic a pod lopatky na 2 hod. Pokud kůže zčervená pak na 1 den vynechat a pak opět opakovat. Kdyby kůže znovu zčervenala, pak počkat až zbledne a pak opakovat až do úlevy.

Koupel nohou při potížích s ostruhou - 100 g cibule i se slupkou nakrájet na kostičky, přidat hrstičku přesličky, pelyňku a dubové kůry- vařit 10 minut. Přidávat do lázně a koupat nohy, denně do úlevy.

Obklad při bolesti trojklanného nervu, křeče, spadlé víčko - mateřídouška, svízel, přeslička- vše smíchat po 50 g – na 1 litr dáme hrst bylin a 1 káv. lžičku Švédských kapek, dávat teplé na tvář 2x denně 10-20 minut.

Svědění pokožky - oloupaná brambora , nakrájená na plátky- potírat svědící místa.

Dětský ekzém - na jednu koupel- 3 lžíce dubové kůry, 3 lžíce heřmánku, 3 lžíce třezalky přidáme 50 g drcené cibule, povaříme v přiměřeném množství vody 8 min. dalších 8 min. nechat stát a přecedit do přiměřeně teplé lázně, koupat dítě až po krk – 15 minut. 3 dny koupel, 3 dny pauza….do vyléčení – 1x denně. Vnitřně čistící čaj.

Koupel na kožní potíže z ovesné slámy - 1-2x týdně . 1 kg slámy povařit delší dobu v několika litrech vody a odvar scedit do vany, s příjemně teplou vodou. Koupel trvá asi 10 minut. Pak ihned zabalit a do postele.

Kožní záněty - čerstvou šťávu z celeru smíchat s menším množstvím vinného octa. Velmi mírně osolit a přikládat formou obkladů na zanícená místa.

Pásový opar - přiložit na vyrážku čistý jablečný nebo vinný ocet 4x ve dne a 3x v noci.

Rady sv. Hildegardy

Pelyňkové víno se sporýšem lékařským
Pomáhá při- bolestech zubů, sanaci hnisavých ložisek, bolesti po ošetření zubů, …, bolesti zubů většinou zmizí hned a po několika dnech se zklidní i ložisko.
Přísady – 25 g natě pelyňku, 25 g sporýše, 250 ml vína, 1-2 káv. lž. třtinového cukru. 1 PL směsi bylinek prudce povaříme 1-3 min. ve víně, scedíme. Teplé bylinky položíme přes zánětlivé ložisko jako obklad na půl až jednu hodinu. Víno osladíme třtinovým cukrem a pijeme po doušcích. Opakujeme 1x -2x denně, v případě potřeby po dobu 3-7 dnů.

Lněné semeno – obklady
Pomáhá při- píchání v boku, svědění, otevřených ekzémech, svědících ekzémech, kopřivce, alergickém kontaktním ekzému, neurodermitidě, pásovém oparu, lupénce, pohmožděninách, mokvajících ekzémech, bolavé a popraskané pokožce, poruchách hojení ran, spáleninách. 3 PL lněných semen povaříme v 1 litru vody. Šlem přefiltrujeme přes plátno a odstraníme slupky. Obklad položíme teplý a vlhký , nejméně 1 hodinu na ránu. Po uschnutí obklad obnovíme. Lze opakovat 3x denně, dokud se rána nezhojí. Tyto obklady se mohou použít i na otevřené spáleniny. Toto je velmi účinné u mokvajících a nehojících se ekzémů (mám to opravdu vyzkoušené).

Sporýšové obklady
Pomáhají při- abscesech, píštělích, zánětech vlasových kořínků, hnisání, hnisavých zánětech nehtových lůžek, zánětech prsních žláz, furunklech, kousnutí klíštětem, infekčních otocích lymfatických žláz, pásovém oparu. 1 PL sporýše se povaří 3 min. v 250 ml vody. Po scezení teplé byliny vložíme do sterilního mulového obinadla a jako obklad položíme na ránu nejméně na 1 hodinu. Po uschnutí obklad 2-3x obnovíme.


Šungit

JEDEN Z NEJZÁHADNĚJŠÍCH NEROSTŮ NA ZEMI. O podrobném užití šungitu, jeho léčivých a harmonizujících účincích doporučuji knihu od Iriny Voblíkové "Šungit legendy, fakta, informace". Následující informace jsou z této knihy a z mé praxe.

Šungitové pyramidy odrušují zdraví škodlivé vyzařování z televizí, počítačů, telefonů. Šungit má schopnost pohlcovat elektromagnetické záření, odstiňovací vlastnosti šungitu jsou doloženy patenty jak v Rusku, tak v USA. Šungitová pyramida se doporučuje jako nepostradatelná součást vybavení kanceláře či domu, kde se pracuje s počítači, monitory, videi, audiopřístroji apod. Ve většině případů je ideální pyramidu 4x4 cm postavit doprostřed místnosti, nebo před počítač. Pro celkovou ochranu domu doporučuji dvě pyramidy 10x10 cm (strany srovnejte podle kompasu, jedna strana musí směrovat na sever) jednu postavit ze severní strany a jednu z jižní strany domu z venku. Tím máte zaručenou ochranu vašeho domu před nepříznivými účinky elektromagnetického vyzařování z okolí, ale i před negativním dopadem geopatogenních zón. Pyramidy vyrobené ze šungitu pohlcují a zklidňují energetické proudy a stabilizují, ozdravují celkovou energetickou situaci na různých místech. Šungitová pyramida pro harmonizaci těla se používá následujícím způsobem - pyramidu postavíte na stůl, strany vyrovnejte podle kompasu. Posaďte se k ní ze severní strany a položte ruce s nataženými prsty asi 1 cm od pyramidy. Představujte si, jak z pyramidy vychází zářivé bílé světlo, které proniká do vašeho těla, zejména do nemocného orgánu, dýchejte klidně a rytmicky. Pro většinu lidí je vhodná doba působení 10 - 20 min., pro citlivější jedince 5 minut. Pokud se vám při harmonizaci začne točit hlava nebo dělat nevolno, cvičení přerušte. Pro harmonizaci se doporučuje s pyramidou pracovat nejlépe ráno nebo večer, ale ne po 19 hod., protože stimulující energie by mohla narušit spánek. Nevím proč, ale když kyvadlem testuji velikost pyramidy, vždy vyjdou nejlépe velikosti 4x4 cm nebo 10x10cm, ale je samozřejmě na vás, jakou velikost si pořídíte. Na očistu šungitu je ideální cca za 3 měsíce dát kameny na déšť a nechat je několik hodin na slunci. To platí i o štěrku z chodníčku.

Šungitová kolečka na mobilní telefony jsou také jednou z možností jak se bránit oslabování své životní energie při telefonování. Šungitové koule jsou ideální pro harmonizaci prostředí v ložnici, velmi dobře vychází rozměr kolem 4 cm. Když dáváte kouli do ložnice, vezměte ji do dlaně a chvíli s ní postůjte v místnosti. Zeptejte se kamene, kde je pro něho nejvhodnější místo, aby vás a vašeho partnera mohl v noci co nejlépe zharmonizovat. Snažte se procítit místo, kam šungitová koule patří. Šungitové talismany a amulety, stejně jako i z jiných kamenů posilují a harmonizují životní energii člověka.

Ošetření vody šungitem - šungit dokáže dobře čistit vodu, nasycuje vodu stopovými prvky, současně ve vodě probíhá proces jak na fyzické tak na energetické úrovni. Navíc jak ukázaly výzkumy, šungit má stabilní vlnovou délku 11 metrů, jinými slovy šungit vibruje o frekvenci 600 Hz. To odpovídá parametrům trávicího traktu zdravého lidského organismu. To je také to, co určuje vynikající výsledky léčivého působení šungitové vody na organismus, především na stav žaludku a střev. Příprava šungitové vody - na dno čisté třílitrové skleněné nádoby nasypeme cca 350 gramů šungitového štěrku (před použitím musíte několikrát pořádně propláchnout). Nebo tam dáte 3 větší úlomky nebo malou pyramidu 4x4 cm. Zalijete odstátou nebo přefiltrovanou vodou a necháte stát bez pokličky 3 dny, voda je ale aktivovaná již za 2 hod. Vodu pravidelně po vypití doléváte. Pro léčení je vhodná voda aktivovaná pyramidou, pije se 100 - 150 ml třikrát denně. Čištění šungitu - po 2 týdnech ponoříte šungit do roztoku jedlé sody na 2-3 hodiny a štěrk či pyramidu pořádně umyjete. Po půl roce je vhodné štěrk vyměnit za nový. Také koule a pyramidy je vhodné jednou za čas omýt proudem vody a postavit na 2-3 hod. na slunce, nebo prostě nechat kameny na dešti a pak na slunci. Šungitové koupele - doporučují se při ekzémech, kožních potížích, ztrátě životní energie. Váček s 300 gramy šungitu ponoříte do vody a necháte máčet 2 hodiny, pak připustíte teplou vodu podle vašich požadavků na teplotu koupele (ideálně 36-38°C). Koupejte se asi 15-20 minut. Již po několika koupelích zjistíte, že mizí kožní potíže, plísně, hojí se drobné trhlinky, ranky, hojí se pooperační jizvy, mizí olupování kůže aj. Pro posílení účinnosti šungitové koupele doporučuji napouštět vodu do vany přes sprchový filtr. Koupele se doporučují, ne častěji než ob den.


Rady v těhotenství

Základní těhotenský čaj - kopřiva, přeslička, kontryhel, malinové listí, řebříček, meduňka, třezalka. Všechny byliny smícháme stejným dílem např. po 50 gramech, dáme do skleněné dózy /3 l sklenice/.
Na šálek dáme kávovou lžičku bylin, zalijeme vroucí vodou a necháme 10 minut luhovat. Pijeme 2-3 šálky denně. Tento čaj podporuje činnost ledvin, upravuje činnost hormonů, uvolňuje pánevní svalstvo, čistí krev, působí proti krvácení, posiluje psychiku.
Měsíc před porodem tento čaj snížíme na dávku 1x denně a začneme pít čaj z malinového listí 3-4x denně.

Citlivá prsa je vhodné omývat levandulovou koupelí, můžeme přikládat obklad z éterického oleje levandulového ředěného s mořskou solí a vodou. Speciální těhotenský olej Muttisol od firmy Karl Hadek tyto potíže také řeší. Tento masážní olej je též vhodný na masáž břicha a stehen. Začněte raději dříve, než se strie začnou dělat.
Další možností jsou produkty Nobilis tilia.

Na ranní nevolnosti je vhodný heřmánkový čaj nebo velmi slabé Švédské kapky.

Na bolesti vazů držících dělohu lze použít masážní fenyklový olej, na křečové žíly kaštanovou mast nebo měsíčkový olej. Při zánětu žil přikládáme tvarohové obklady. Při bolestech pupíku opět levandulový obklad.

Prsy je nutné otužovat, masírovat drsnou žínkou a následně masírovat olejem. Je důležité nosit bavlněné prádlo.

Při vysokém krevním tlaku lze použít bylinky - jmelí, meduňka, hloh.

Při nízkém krevním tlaku – studenou sprchu, kterou se otužujeme od spodu nahoru. Do aroma lampy dáme rozmarýnový olej.

Nezapomínejte na masáž hráze - jedná se o kůži mezi pochvou a konečníkem. Výborně se k tomuto účelu hodí balzám Intisan, také od Karla Hádka, nebo měsíčkový olej. Díky těmto pravidelným masážním se vyhnete nástřihu hráze.

Na mytí intimních orgánů a celého těla je vhodný aromaterapeutický olej Intima. Tento mycí olejíček používejte i po porodu k rychlejšímu vyhojení, nebo po šití je výborné jádrové mýdlo. Snažte se pro sebe o dítě nakoupit přírodní kosmetiku (aromaterapeutickou Karla Hádek nebo Nobilis tilia, Weleda aj.).

V nabídce Nobilis tilia se objevují speciální oleje na masáž při porodu a po porodu. Olej při porodu pomáhá uvolnit napětí ve svalech, vypudit plod, uvolnit bolesti, uvolnit napětí v křížové oblasti, posiluje psychiku ženy i dítěte. Při prvních stazích porodních začínáme masírovat křížovou oblast., třísla, stehna.

Olej po porodu působí proti krvácení, posiluje břišní svaly, pomáhá při stažení dělohy. Tímto olejem masírujte bříško ve směru hodinových ručiček několikrát denně.

Těhotenství je přirozená a pro ženu fyziologicky zcela přijatelná věc. Není potřeba se cítit jako nemocná nebo méně cenná bytost. Své těhotenství si prožívejte s radostí a očekáváním radostné budoucnosti. V době těhotenství je vhodné cvičit jógu pro těhotné, jíst zdravou a plnohodnotnou stravu. Hodně spát, odpočívat, chodit na procházky do přírody, meditovat, povídat si s miminkem a užívat si tohoto nádherného období, které je dáno pouze ženě.


Snídaně podle Dr. Johanny Budwig

V našem obchůdku prodáváme velmi kvalitní lněný olej. Je to z důvodu, že propaguji stravu podle Dr. Budwig. www.rakovina-komplexni-poradenstvi.cz, zde naleznete video: Jak se správně dělá tvarohovo-lněný krém - snídaně Dr. Johanny Budwig (Lněný olej a naše zdraví).

© 2016 NADĚJE - Marie Hrubá
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky